Info

avatar Witam. Na rowerze jeżdzę od dzieciństwa. Od roku 2004 robiłem po ok. 1000-1500km rocznie. W kwietniu 2012 roku zarejestrowałem się na bikestats.pl, co zmobilizowało mnie jeszcze bardziej do jazdy. Zachęcam do czytania oraz komentowania moich wpisów.
Więcej o mnie.

Informacja o kategoriach

Każdy mój wpis przyporządkowany jest do różnych rodzajów kategorii: dystans (d), województwo (w) (domyślnie mazowieckie), z kim jechałem bądź w jakiej grupie (z). Wyszczególniłem również kilka dodatkowych kategorii tematycznych (t), bądź związanych z danym miastem, miejscem (m).

Rok bieżący


button stats bikestats.pl



Lata poprzednie


button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl
button stats bikestats.pl

Archiwum bloga

Smog w Warszawie


Polecane serwisy


  • DST 110.40 km
  • Czas 05:19
  • VAVG 20.76 km/h
  • Sprzęt Unibike Expedition GTS
  • Mini Tour De Warsaw

    Sobota, 24 października 2015 | Komentarze 1


    Na granicy Pruszkowa i Piastowa stoi charakterystyczny budynek z czerwonej cegły ze szpiczastą wieżą. Budynek powstał w 1908 r. z przeznaczeniem na szpital dla pracowników kolei warszawsko-wiedeńskiej. W 1918 r. obiekt został udostępniony na potrzeby oświaty. Ulokowano w nim szkołę podstawową.

    Pałacyk przetrwał II wojnę światową i jako pruszkowska Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Curie-Skłodowskiej dotrwał do 1974 r. Przez kilka lat funkcjonowała w nim także szkoła zawodowa. W latach 80-tych w pałacyku mieścił się hotel klasy turystycznej „Tramp”.
    Likwidacja Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, właściciela obiektu, przyczyniła się do zniszczenia pałacyku. Przeszedł on w ręce polsko-greckiej spółki w zamian za niespłacone długi ZNTK wobec tej firmy. Nowy właściciel zrezygnował z dozoru. Pałacyk jest notorycznie ograbiany i dewastowany. Po dachu wykonanym z blachy miedzianej nie ma już prawie śladu. Złodzieje wyłamali kraty z okien.

    Źródło: Polska Niezwykła





    Kategoria d100-200



    Komentarze
    Jurek57
    | 18:27 sobota, 24 października 2015 | linkuj Byłem w swoim czasie w wojsku w Pile.
    Stoją tam teraz dwa potężne koszarowce (puste) i niszczeją . Ale obok wybudowano filię UAM która teraz ma problemy z naborem studentów. Lotnisko w części sprywatyzowano i rozparcelowano.
    Tylko (chyba) w naszym kraju "mamy" taki gest by wszystko co kiedyś służyło , teraz idzie w rozsypkę !
    pozdrawiam
    Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!